Search This Blog

Sunday, 20 September 2015

کمپین های سلامت = Health Campaigns

  کمپین های سلامتی انگلستان به منظور توسعه ی بهداشت و سلامت جسمی و روانی افراد و جامعه برنامه ریزی شده و شامل ارتقاء آموزش، تشویق و حمایت برای بهبود سلامت فردی و اجتماعی و در برخی موارد جمع آوری کمک های مالی برای سازمان های خیریه می باشد. برخی از کمپین های سلامتی وابسته به سازمان یا نهاد های دولتی می باشند و برخی نیز توسط انجمن های خیریه اداره می شوند. مراکز درمانی، خدمات دارویی و شبکه های ارتباط جمعی سهم بسزایی در مدریت و معرفی این کمپین ها دارند.  در این مقاله به نمونه ای از کمپین های سلامت که در شروع فصل سرما آغاز می شود می پردازیم.

استاپ توبر =  Stoptober
در کمپین استاپ توبر، که در سال 2012 آغاز شد، افراد سیگاری تشویق به ترک سیگار در ماه اکتبر  می شوند. تحقیقات نشان داده که احتمال ترک دائم سیگار در افرادی که برای یک ماه سیگار را ترک می کنند بیشتر از معمول است. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید.

 درای انلون = Dryathlon
هدف اصلی این کمپین، که توسط سازمان تحقیقات سرطانی انگلستان مدیریت می شود، تشویق افراد به عدم استفاده از نوشیدنی های الکلی در ماه سپتامبر می باشد که نهایتا می تواند به کاهش هزینه های شخصی و بهبود سلامتی فردی که به کمپین می پیوند بینجامد. ضمن اینکه فرد شرکت کننده از طریق جذب اسپانسر و حمایت مالی به سازمان خیریه تحقیقات سرطانی نیز کمک می کند. پیوستن به این چالش هم به صورت فردی و هم گروهی تشویق می شود. هر فردی می تواند گروه خود را تشکیل داده و یا به یکی از گروه های موجود بپیوندد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید. همچنین با مراجعه به این سایت و مشخص کردن میانگین  الکل مصرفی در هفته می توانید میزان  کالری و هزینه مالی صرفه جویی شده  در صورت عدم استفاده از الکل در آن هفته را تخمین بزنید

موامبر = Movember
پایه این کمپین در 1999 شکل گرفت. هدف اصلی این کمپین جلب توجه و ارتقاء آگاهی در مورد سلامتی مردان و سازمان های خیریه ی مرتبط با سلامت مردان (بخصوص در مورد سرطان های خاص مردان چون سرطان پروستات) می باشد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید.

بزرگترین گردهمایی برای صرف قهوه = World's Biggest Coffee Morning
این کمپین در سال 1911 آغاز شد و هدف اصلی ان تشویق مردم برای گردهمایی به بهانه ی صرف قهوه و به منظور جمع اوری کمک مالی به سازمان خیریه ی مک میلن(Macmillan) می باشد. مک میلن، سازمان خیریه است که مسئول حمایت و نگهداری از بیماران سرطانی می باشد. حمایت این سازمان از بیماران سرطانی  شامل ارائه خدمات پزشکی و تخصصی و حمایت عاطفی و اجتماعی می شود.
برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید.

ایمن سازی برای آنفلوانزا = Influenza Immunization Awareness Campaign
هدف اصلی این کمپین اطلاع رسانی و تشویق افراد در ماه های پاییز برای واکسینه شدن برعلیه بیماری آنفلوانزا می باشد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید.

گرم نگه داشتن برای سلامتی = Keep warm, keep well
هدف اصلی این کمپین اطلاع رسانی و تشویق افراد برای گرم نگه داشتن خود در ماه های سرد سال است. سرما نه تنها می تواند عاملی برای بروز بیماری هایی چون آنفلوانزا و ذات الریه باشد، در مواردی نیز می تواند عاملی برای عوارضی چون ایست قلبی و سکته مغزی باشد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید. این سایت همچنین شامل نکاتی در مورد غذای مناسب برای فصل سرما و چگونچی مطالبه ی دریافت هزینه مخارج گرم سازی خانه برای افراد واجد شرایط می باشد.   
http://www.nhs.uk/Livewell/winterhealth/Pages/KeepWarmKeepWell.aspx


©All rights reserved
دکتر شهیره شریف (PhD, MSC)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Disclaimer: the main purpose of this blog is to assemble my notes for my Continuing Professional Development (CPD). The topic discussed here should not be referred to as the only source of information. If there is anything with respect to this article that concerns you, please contact your doctor or pharmacist
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

No comments:

Post a Comment